دانلود کتاب صوتی پراکنده بیادانلود کتاب صوتی پراکنده بیا


 


 


کتاب صوتی پراکنده بیا


 


 


در این مطلب کتاب صوتی پراکنده بیا را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط فریدالدین‌ عطّارِ نیشابوری‌ نوشته شده است.


 


در بیابان های ری پسر جوانی به نام نصیر، به سودای تجارت، قدم در راه گذاشته بود، اما همه سرمایه‌اش را به باد داده و تنها یک خورجین خالی و شتری برایش مانده بود که در نیمه راه، شتر نیز به دست راهزنی ناجوانمرد، به یغما رفت.
نصیر که سرمایه خود را از دست داده است، پای پیاده راه ری در پیش میگیرد، غافل از اینکه شب، کمینگاه هزار خطر است. گرگی در بیابان به او حمله میکند و نصیر از ترس به خاک میفتد، اما نصرت چوپان نصیر را از چنگال مرگ می رهاند و از او خواهش میکند به جبران محبتش خواهرزاده بیمارش یعنی گلاب را به حکیمی در ری برساند. نصیر به ناچار میپذیرد و خروس خوان به را ه میفتد و شب هنگام به کاروان سرای امیرعلا میرسد.
نصیر، حکیمی مییابد و گلاب را به او میسپارد و در میان مسافران دوست قدیمی اش مسعود را میبیند و در حجره او ساکن میشود. در آنجا علی ابوالحسن خرقانی را مییابد، طلبه‌ای جوان از دیار نیشابور که به توصیه استادش پراکنده سفر میکرد تا به مقصدش برسد. اما وقتی علی ابوالحسن به خواب میرود، نصیر در بقچه طلبه، رقعه ای به خط قاضی القضات نیشابور پیدا میکند که حاکمان ولایات را به تکریم صاحب رقعه سفارش میکرد. با این اتفاق فکری به ذهنش میرسد و وسوسه میشود تا در پاسخ سرزنش های پدرش ادعا کند که در یک سال گذشته به تحصیل علوم پرداخته و اکنون طلبه‌ای شایسته و محترم است و…


 


در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید. 


 مشخصات:
● تعداد : 1 فایل صوتی

● زمان : 2 ساعت و 4 دقیقه

● فرمت : MP3

● کیفیت : 48 کیلوبیت

● قابل پخش در : کامپیوتر، موبایل، پخش ماشین، و سایر دستگاه های پخش آهنگ

( بدون کامنت – اولین کامنت را شما بنویسید )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *